Sarbinowo – kurort nad Bałtykiem

Bałtyckie wybrzeże na nowo zdobywa popularność wśród osób poszukujących miejsca na wakacyjny wypoczynek. Pośród wielu miejscowości, które są najchętniej odwiedzane, wiele jest w istocie małymi wioskami. Mimo to, to właśnie te niewielkie miejscowości często pozwalają na poczucie prawdziwego klimatu nadmorskiego wypoczynku.

Sarbinowo

Sarbinowo jest wioską, która leży w województwie zachodniopolskim, gminie Mielno, około 7 km na zachód stolicy gminy. Historia letniskowych tradycji w tej niewielkiej miejscowości sięga czasów, kiedy tereny te nie należały jeszcze do Polski. Było to terytorium Niemiec, a sama wieś nosiła nazwę Ostseebad Sorenbohm. Dzięki tak długiej tradycji baza noclegowa [Sarbinowo noclegi] jest wyjątkowo dobrze rozwinięta, a mieszkańcy letniska są przyjaźnie nastawieni do odwiedzających ich wieś turystów.

Atrakcje Sarbinowa

Rozwój turystyki w Sarbinowie spowodował, że dawne domy rybackie zostały przystosowane do nowych okoliczności. Zostały one wykorzystane do tego, by przyjmować letników. Pomimo oczywistych wymogów praktycznych, udało się jednak zachować grupę oryginalnych domów rybackich w samym Sarbinowie oraz w połączonych promenadą Chłopach. W Sarbinowie można podziwiać budynek pochodzący z roku 1870. Znajduje się on przy ul. Nadmorskiej 4. Cechą charakterystyczną tej chaty rybackiej jest to, że została ona wybudowana w oparciu o technikę ryglową. Ten parterowy budynek posiada czterospadowy dach. Choć stan techniczny nie należy do najlepszych, to warto zwrócić na niego uwagę, póki jeszcze stoi.
Jak zostało zaznaczone wyżej, Sarbinowo jest połączone promenadą nadmorską z miejscowością Chłopy. Jest ona maleńką, rybacką osadą, w której znajduje się raptem kilka ulic. Chłopy położone są pomiędzy Sarbinowem a Mielnem, tuż przy samej plaży. Kierując się dalej od Chłopów, w kierunku Mielna, można dojść do miejsca, w którym przebiega 16. południk. Znajduje się tutaj obelisk, który obwieszcza wszystkim, że właśnie tutaj znajduje się punkt, w którym przebiega ta ważna linia. Można tutaj także odpocząć na jednej z kilku ławeczek. Całe Chłopy zostały wpisane do rejestru zabytków. Warto odwiedzić tę niewielką osadę nie tylko z uwagi na jej urok, ale przede wszystkim dla spaceru wzdłuż pięknego, bałtyckiego wybrzeża i długiej, piaszczystej plaży.

39 thoughts on “Sarbinowo – kurort nad Bałtykiem

 1. Sarbinowo każdego lata odkrywam na nowo ! Już nie mogę się doczekać tej morskiej bryzy i wieczornych spacerów….

 2. piasek nad Bałtykiem jest the best a najlepsze są odcinki gdzie mnie ma zejść na plażę … taka cisza i pustka

 3. A ja właśnie planuję wakacje i myślę nad Sarbinowem – nie było mnie tam, ale czytając Wasze komentarze, chyba się wybiorę:)

 4. może i Władek jest spoko ale jak jest dobra ekipa to można mieć mobilną Ibizę w dowolnym miejscu :-)

 5. a mnie pasuje nad każdym morzem nie jak urlop to urlop a faktycznie spróbuję Sarbinowo w tym roku

 6. Według mnie najlepsze są domki – spokój, cisza, nic Cię nie obchodzi i o wiele większa prywatność

 7. @dido jak wolisz spokojniejsze miejscowości to wybierz Chłopy koło Sarbinowa, ja sama byłam zaskoczona niewielkim ruchem turystów, jaki tam był w środku sezonu

 8. Postawiliśmy na pełen relaks i jak zwykle się nie zawiedliśmy. Wypoczynek na plażach Sarbinowa udany i na pewno do powtórzenia.

 9. Dla kogoś pełny relaks to całodzienne plażowanie, dla kogoś innego ciągłe ruszanie się i aktywne spędzanie czasu

 10. Liwianka zgadzam się z Tobą w zupełności, jeżdżę tam w każde wakacje i jeszcze mi się to miejsce nie znudziło

 11. Sporo można się dowiedzieć czytając wasze komentarze :) ale myślę, że dopóki się samemu nie pojedzie w dane miejsce to nie będziemy wiedzieć, jak przedstawia się sytuacja, z plażą, noclegami itp 😉 pozdrawiam!

 12. Ja wolę poczytać opinię zanim wybiorę miejsce/nocleg i inne sprawy związane z wyjazdem. W końcu urlop jest raz w roku i trzeba się przygotować najlepiej jak się da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *