Chałupy – sporty wodne nad morzem

Coraz częściej, wyjeżdżając nad Morze Bałtyckie możemy cieszyć się tym, że nie będziemy wyłącznie plażować. Przed nami tak naprawdę otwierają się prawdziwe możliwości, jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych. Dlatego, jeśli ktoś rzeczywiście chce posmakować prawdziwej adrenaliny, to z powodzeniem może zarezerwować wczasy w Chałupach (spis meteor). Tutejsza baza noclegowa jest zresztą pod tym względem bardzo dobrze rozwinięta.

Przyjeżdżając tutaj podczas sezonu wakacyjnego, możemy znaleźć z powodzeniem przynajmniej kilka szkółek, uczących turystów, jak korzystać z uroków morskich fal. Pierwszą taką dyscypliną, jaka zalicza się do sportów wodnych jest windsurfing. Pływanie na desce z podczepionym żaglem, wcale nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba wiedzieć w jaki sposób utrzymać równowagę. Na pewno nie jest to na początku zbyt łatwe do wykonania, ale pod czujnym okiem instruktora, prędzej czy później możemy liczyć na sukces. Kolejną dyscypliną, która w ostatnich latach nabiera szczególnej popularności jest kitesurfing. Tym razem naszym sprzętem jest deska oraz latawiec. W Chałupach rzeczywiście nie mamy co narzekać na brak dużej fali oraz silnych wiatrów. W końcu cienki przesmyk lądu, pomiędzy dwoma dużymi akwenami wodnymi, robi swoje. Co ciekawe, przyjeżdżają do Chałup nie tylko amatorzy, którzy dopiero chcą się czegoś nauczyć. Ale właśnie tutaj odbywa się Ford Kite Cup, czyli zawody w kitesurfingu, w których biorą udział już raczej bardziej zaawansowani zawodnicy.

Oczywiście od strony zalewu, możemy liczyć także na wypożyczenie sprzętu wodnego. W takim razie już wiemy, że Chałupy są miejscem idealnie przystosowanym dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Warto spróbować jazdy na skuterze, pływania motorówką, pontonem bądź żaglówką. To może być bardzo ciekawy sposób na spędzanie czasu nad Bałtykiem. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie sprawdzał swoich sił w sportach wodnych, to nawet mając -dzieści lub -dziesiąt lat, w każdej chwili swojego życia można posmakować czegoś nowego. Bardzo możliwe, że jakaś aktywność nad wodą, oprócz zwykłej kąpieli rzeczywiście nam się spodoba. Wtedy już do Chałup będziemy wracać nie jako całkowici amatorzy, ale jako osoby, które chcą podszkolić swoje zdobyte w poprzednim sezonie umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *