Zdrowe kosmetyki

Zdrowe kosmetyki – nowe marki

Blisko sto lat temu normą było to, że zdrowe kosmetyki BEE były tymi wytwarzanymi z ziół powszechnie dostępnych. W pewnym sensie dziś też jest to normą, ale też i wiele się zmieniło, bo te ekologiczne kosmetyki oferują też nowe marki, które sprzedają kosmetyki w ekskluzywnie wyglądających opakowaniach. Producenci tych kosmetyków otwarcie też się szczycą tym, że nie dodają substancji konserwujących do swoich wyrobów. Jednym słowem ta ich produkcja jest ściśle powiązaną z modą na ekologiczne produkty i dlatego z miesiąca na miesiąc te nowe ciekawe marki zyskują nowych sympatyków. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pewna część blogerów zaczyna wspierać tych nowych producentów i to w ten ciekawszy sposób. Jednym słowem nie chodzi tu jedynie o jakąś tam prostą reklamę na portalu społecznościowym, ale też o artykuł powiązany z takim osobistym miesięcznym testem danego nowego kosmetyku.

Moda na prowadzenie blogu o kosmetykach

Wiele kobiet obecnie prowadzi blogi na portalach społecznościowych, a niekiedy nawet zarabia na tych blogach. Rzecz jasna te zarobki na testowaniu zdrowych kosmetyków można uznać za dodatkowy profit. Istotniejszym jest to, że te kobiety lub czasami mężczyźni na blogach robią takie wnikliwe porównania nowych ekologicznych kosmetyków na rynku. Jednym słowem, jeśli jest to krem do rąk to te blogerki testują go co dzień przez miesiąc i co kilka dni dokumentuję skuteczność działania danego kremu. Mowa tu dokładnie o dokumentowaniu skuteczności za pomocą dokładnych zdjęć wykonywanych lustrzanką cyfrową. Takie zdjęcia lub nawet filmy są doskonałym dodatkiem do wpisów, bo jedno ujęcie lub film powie znacznie więcej niż wnikliwy opis. Za pomocą tego typu materiałów blogerka zwiększa popularność własnego bloga i o to w tym wszystkim chodzi, bo po pewnym czasie może zacząć promować danego producenta za pieniądze.

Powiększający się rynek zdrowych kosmetyków

Rynek bezpośrednio powiązany ze zdrowymi kosmetykami powiększa się od niemal dwóch dekad, czyli jest to związane z rosnącą popularnością naturalnych zdrowych kosmetyków. Wielu zapewne powie to, że jedynie giganci mogą na tym trudnym rynku zabłysnąć, ale blogerzy prowadzący blogi o kosmetykach eko czasami znajdują ciekawe kremy w ofercie niewielkich lokalnych firm. Te produkty nie zawsze są najtańszymi i nie zawsze mają one wybitnie ładne opakowania, ale ich działanie jest warte obszernego wpisu na blogu i to takiego wzbogaconego o film z ciekawymi wnioskami. Jeśli natomiast ta mała lokalna firma poprawi opakowanie kremu, czyli uczyni je bardziej atrakcyjnym z punktu widzenia klienta, to może odnieść znaczny sukces.

Miejsce freepik - pl.freepik.com